Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 58. Kütüphane Haftası etkinliği çerçevesinde konferans verdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlik İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Şükrü Dursun’un açış konuşması ile başladı.

Daha sonra Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa “Kütüphane ve Okuma Kültürü” konulu konferansında gençlere kitap okumanın ve sürekli öğrenmenin önemine değindi ve bu konuda gençlere bazı tavsiyelerde bulundu.

Dünyada bazı ülkelerdeki kitap okuma oranları hakkında da bilgiler veren Rektörümüz Karamustafa, “Nasıl ki insan vücudunun besinlere, vitaminlere, minarellere ihtiyacı var, kaslarımızın spor yapmaya ihtiyacı var, beynimizin de yeni, taze bilgilere ihtiyacı var. Kaslarımız çalıştıkça güçlenir, nitelikli beslendiğimiz zaman vücudumuz güçlü olur, ruhumuz, bedenimiz ve beynimizde nitelikli bilgilerde donatıldığı ve güncel bilgiler de sürekli donatıldığı zaman güçlü olur ve gelişir. Televizyona, internete ve diğer medya araçlarına ayırdığımız zaman kadar, kitap okumaya da zaman ayırmamız gerekiyor. Kitap okuma, bizi zenginleştirir, bizim kelime dağarcığımızı kuvvetlendirir. Kitap okuma bizim nitelikli düşünmemize, fikir üretmemize katkı sağlar” diye konuştu.


 https://youtu.be/UcHWElv4L9E
Haber Videosu
İçin Tıklayınız.


Toplam 367 görüntüleme
Tarih: 29/03/2022
A+ A-