Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’na göre yapılan sıralamada başarı gösterdi. 

YÖK 2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’na göre yapılan sıralamada üniversitemiz, 125 Devlet Üniversitesi arasında 14 adet patent, faydalı model veya tasarım başvurusuyla 33’üncü sırada, 2018 yılında kurulan 16 devlet üniversitesi arasında ise 3’üncü sırada yer aldı. 

Üniversitemiz aynı raporda öğretim elemanı başına düşen 0,087 patent, faydalı model veya tasarım başvurusu ile 125  devlet üniversitesi arasında 1’nci sırada yer aldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, uygulama ve proje odaklı üniversite misyonuyla çalışmalarını sürdüren Kayseri Üniversitesi’nin başarısını her geçen gün artırdığını söyledi. 

Rektörümüz Karamustafa, “Mesleki ve teknik yükseköğretimde Türkiye’mizin eğitim üssü olmayı kendine hedef koyan Kayseri Üniversitemiz, başarılı proje ve uygulamalarla gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir. YÖK 2019 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporuna göre yapılan sıralamada üniversitemizin gösterdiği başarıdan dolayı emeği geçen ve değer oluşturan tüm öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Universiteler/izleme-ve-degerlendirme-kriterleri.aspx
Toplam 372 görüntüleme
Tarih: 17/02/2021
A+ A-