Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği (PARHAD) ve Üniversitemiz İncesu Sağlık Hizmetleri MYO işbirliği ile “Acil Sağlık Hizmetleri” semineri gerçekleştirildi.

Zoom programı üzerinden online gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını İncesu Sağlık Hizmetleri MYO Müdürümüz Doç. Dr. Ebru Aykan ile PARHAD Kayseri İl Başkanı Paramedik Yunus Erol yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. İncesu Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Etem Hızaler’in başkanlığını yaptığı ilk oturumda Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekimliğinden Paramedik Tuğba Yılmaz “Covid-19 Şüpheli/Tanılı Hasta Yönetimi, Nakli ve Nakil Sonrası Dekontaminasyon”, Sivas İl Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Dr. Behnan Gülünay “Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetlerinde USG Kullanımı” ve Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü’nden Uzm. Dr. Davut Eren “Covid-19 Şüpheli/Tanılı Hastalarda CPR” konularında konuşma yaptı.

PARHAD Kayseri İl Başkan Yardımcısı Paramedik Ahmet Çaylan’ın başkanlığını yaptığı ikinci oturumda ise, Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Paramedik Ali Dedeler “Acil Sağlık Hizmetlerinde Tek Numara Uygulaması ve Acil Çağrı Merkezleri”, Kayseri İl Ambulans Servisi Başhekimliğinden Paramedik Bilal İncedağ “Acil Sağlık Hizmetlerinde Paramedik İstihdamı” konularında konuşma yaptı.

Online semineri değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, acil sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen İncesu Sağlık Hizmetleri MYO ile Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği’ne (PARHAD) teşekkür etti.
Toplam 184 görüntüleme
Tarih: 06/01/2021
A+ A-