Üniversitemiz Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıldönümüne özel bir klip hazırladı. Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın “Çanakkale Şehitlerine” şiiriyle seslendirdiği klipte, kahraman askerlerimizin 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale’de yazdığı büyük destan anlatılıyor.

3 dakikalık özel klipte Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Çanakkale Türküsü” fon müziği eşliğinde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı “Çanakkale Şehitlerine” şiirini coşkuyla okuyor.

Rektörümüz Karamustafa, vatan, bayrak ve ezan aşkı ile bir milletin yeniden doğuşuna sahne olan Çanakkale Deniz Zaferinin anlamı ve öneminin çok büyük olduğunu söyledi.

Rektörümüz Karamustafa, “Bugün biz vatan dediğimiz altı kanla üstü çileyle yoğrulmuş bu kutsal topraklarda hür ve bağımsız yaşıyorsak, unutmayacağız ki; vatan için, bayrak için ve tüm kutsal değerlerimiz için canını seve seve feda eden ve şehadet şerbetini içen şehitlerimizin mücadelesi sayesindedir. Bu şanlı zafer ve zaferlerle her karışı şehit kanıyla yoğurulmuş bu toprakları bize vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.


 https://www.youtube.com/watch?v=v3ZEt8NuSSM
Haber Videosu
İçin Tıklayınız.


Toplam 200 görüntüleme
Tarih: 17/03/2020
A+ A-