Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Rektörümüz Karamustafa, mesajında, Türk Milleti olarak 10 Kasım’da, bağımsızlığımızın ve egemenliğin mimarı ve milletimizin kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, saygı, minnet ve özlemle andığımızı belirtti.

Rektörümüzün mesajı şöyle:

“Yaktığı kurtuluş meşalesi ile bir milletin küllerinden yeniden doğmasını sağlayan dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışından bu yana 81 yıllık süre geçti.

Kendisini Türk Milletinin ülküsüne adamış büyük bir lider olan Atatürk; sözleri, icraatları ve gösterdiği hedefler ile Türk Milletini, dünyada lider ülkeler arasında görmek istemiştir.

Biz Türk Milleti olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığından hiçbir zaman ayrılmayacağız. Birliğimize, beraberliğimize her zamankinden daha çok sahip çıkacağız. Çok çalışacağız, çok fedakârlıkta bulunacağız. Çünkü bu toprakları bize vatan yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm İstiklal Savaşı kahramanlarının mirasını her zamankinden daha çok sahipleneceğiz. Türk Milletine hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine yükselmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ şeklindeki sözünde olduğu gibi; millet olarak onun yolundan ayrılmayarak, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatacağız.

Vefatının 81. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun.”


Toplam 360 görüntüleme
Tarih: 08/11/2019
A+ A-