EBSCO Veritabanları 01 Aralık 2019 tarihine kadar üniversitemiz deneme erişimine açılmıştır. Veri tabanlarına ait erişim linklerini aşağıda görebilirsiniz:

  • eBook Academic Collection (Multidispliner E-kitap Veri Tabanı):

      Kullanıcı sınırı bulundurmadan 182.000’den fazla e-kitaba erişim sağlayan EBSCO        eBook Academic Collection hem sayı hem de içerik bakımından dünyadaki en geniş kapsamlı disiplinlerarası tam metin e-kitap veri tabanıdır.

Erişim:http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=nlebk

 

  • Engineering Source (Teknoloji ve Mühendislik): 

Mühendisler, mühendislik disiplinlerindeki öğrenciler, araştırmacılar ve profesyoneller için hazırlanan Engineering Source, 1.600’den fazlası tam metin olmak üzere toplamda 3.000’e yakın yayını indeksleyen, mühendislik alanları için tasarlanmış birincil tam metin veri tabanıdır.

Erişim:http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=egs

 

  • Art & Architecture Source (Mimarlık, Tasarım, Güzel Sanatlar): 

Art & Architecture Source veri tabanı; mimarlık, iç mimarlık, tasarım, çevre tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarisi gibi alanlardaki araştırmalar için özel olarak hazırlanmış hem içerik hem de kapsam bakımından kendi alanında dünyadaki en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.

Erişim:http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=asu

 

  • Avery Index to Architectural Periodicals (Mimarlık):

EBSCO üzerinden sunulan ve Columbia Üniversitesi’ndeki Avery Architectural and Fine Arts Library tarafından yayımlanan Avery Index to Architectural Periodicals, günümüz mimarisi ve tasarım alanları için hazırlanmış en önde gelen indeks veri tabanıdır.

Erişim:http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=bvh


Toplam 566 görüntüleme
Tarih: 08/10/2019
A+ A-