Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği (KAYTİD) tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Alice Deluxe Davet Düğün ve Davet Salonu’nda düzenlenen iftar programında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, turizm unsurlarına ve Kayseri’nin turizm olanaklarına değindi.

Rektörümüz Karamustafa, “Turizmin olmazsa olmaz birinci unsuru nedir? Çekiciliktir. İşte kışınız olacak, kar olacak.  Erciyes Dağınız var. Sultan Sazlığınız var. Tarihi ve kültürel değerleriniz var. Kayseri’nin Erciyes vizyonu, emin olun bu şehri Kapadokya Bölgesi içerisinde daha da ileriye götürecek. Kayserinin sağlık turizmini de unutmamalıyız. Kayseri sağlık turizminde de önemli bir konuma sahip. Dolayısıyla Kayseri turizmde birçok yönden çekiciliğe sahiptir. Turizmde ikinci unsur ise ulaşabilirlilik. Türkiye’nin merkezinde olan Kayseri, her yönü ile ulaşılabilir konumdadır.

Başka bir unsur, faaliyetler, aktiviteler, etkinlikler. İşte son yıllarda özellikle Erciyes Dağı’nda farklı kayak etkinlikleri, onun dışında yarışmalar, aktiviteler açısından önemli. Tabi bunlar şuanda belki Erciyes Dağı merkezli oluyor, ama etkinliklerin şehre doğru da yönlenmesi, bir takım festivallerin, etkinliklerin yapılması turizmi olumlu yönde etkileyecektir.

Ben bir turizm profesörü olarak turizm alanında ciddi emeğim olduğunu düşüyorum. 29 yıllık üniversite hocasıyım, sahip olduğum bilgi birikimiyle turizm sektörüne destek olmaya çalışıyorum. Birçok turizmci dostlarım var. Bire bir tanışıyoruz, görüşüyoruz ve muhabbetimiz var. Bu sinerjiyi bu kent yakaladığında ben eminim ki, Kayseri, Türkiye’nin önemli bir turist çekim merkezi olacak. Kayseri’deki siz değerli turizmciler ve siz değerli basın mensuplarıyla, bu şehrin birçok alanda olduğu gibi turizmde de çok ileriye gideceğini, güçlü bir Türkiye’nin oluşmasına katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

İftar programına KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, çok sayıda turizmci ve basın mensubu katıldı.


 https://www.youtube.com/watch?v=iByAS8zdJQ4
Haber Videosu
İçin Tıklayınız.


Toplam 919 görüntüleme
Tarih: 10/05/2019
A+ A-