Erciyes Üniversitesi ile Kayseri Üniversitesi’ne rektör atandı. 6 Eylül 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018\160 sayılı  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes Üniversitesi Senato Salonu’nda basın mensupları ile bir araya geldi.
          Kendisine rektörlük görevini tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Bugün itibari ile şahsıma Erciyes Üniversitesi rektörlüğü tevdi edilmiş durumda. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımıza bize güvendikleri için ve bu göreve layık gördükleri için teşekkür etmek istiyorum. Bu süreçte manevi desteği olan herkese de teşekkür ediyorum. Üniversitemiz İç Anadolu’nun Ankara’dan sonra en büyük üniversitesi. Üniversitemizi dinamik bir hale getirmek amacımız. Üniversiteyi dinamik, daha çalışkan, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, şehrimizin sanayi kuruluşlarıyla birlikte, ileriye dönük geliştirmektir. Üniversitemiz Türkiye’deki araştırma üniversitelerinden bir tanesi. Bu araştırma üniversitesini gerçekten çalışır hale getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bizim milli ve vatani görevimiz. İnşallah Kayserimizi, üniversitemizi daha ileri aşamalara götürmek istiyoruz. Burasını İç Anadolu’nun incisi haline getirmeye çalışacağız” dedi.
Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise Kayseri Üniversitesi’nin kuruluş aşamasındaki hedefleri açıkladı.
          Prof. Dr. Karamustafa, “Ben bir Erciyes Üniversiteliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri Üniversite Rektörlüğünü bize tevdi etmesi, bu konuda bize güvenmesi, bizi son derece onurlandırmıştır. Kendisine şükranlarımı arz ediyorum. Erciyes Üniversitesi’nin bünyesinden çıkan Kayseri Üniversitesi, Kayseri şehrine yakışır, şehirle bütünlenmiş, proje üreten girişimci ruhu olan Kayseri’de, yine girişimci ruhu olan bir üniversite olma yolunda ilerleyecektir. Yine şuandaki yapısına baktığımız zaman Erciyes Üniversitesi’nden ayrılan 11 adet meslek yüksekokulu, tabi bu manada biz başka meslek yüksekokulları da açmayı planlıyoruz. Kayserinin bu anlamda ciddi kapasitesi var. Bir enstitüsü var. 4 fakültesi, bu fakültelerden biri faaliyette. 3 yeni fakülteden 2 tanesi Develi’de İslami Bilimler Fakültesi ve Beşeri Bilimler Fakültelerini Develi’de yeni kuracağız. Tabi bizim her zaman güçlü, büyük Türkiye’nin ortaya çıkması için, Türkiye’nin bu coğrafyada ve dünyada daha ileriye gitmesi için ciddi akademik çalışmaların yapıldığı, bu akademik çalışmaların sektör ve iş dünyası ile bütünleştiği bir üniversiteyi geliştireceğiz. Benim idari görevlerim hep kurucu oldu. Bundan da ayrı bir onur duyuyorum” diye konuştu.
          Çiçek takdimlerinin ardından program son buldu.

 

   Video İçin TIKLAYINIZ.

 


Toplam 892 görüntüleme
Tarih: 06/09/2018
A+ A-