Üniversitemiz dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da Avrasya Üniversitesi ve Devlet Pedagoji Üniversitesi ile eğitim ve işbirliği protokolü imzaladı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, beraberinde Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Rıdvan Karabulut ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de eğitim işbirlikleri kapsamında çeşitli temaslarda bulundu. 

Rektörümüz Karamustafa’nın Bakü’de ilk durağı Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi oldu. Burada Rektör Prof. Dr. Cafer Caferov’u ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Pedagoji Üniversitesi ile eğitim ve işbirliği protokolü imzaladı.

Ardından Azerbaycan Avrasya Üniversitesi’ne geçen Rektörümüz Karamustafa, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Nazım Hüseynli ile iki üniversitenin eğitim ve işbirliği protokolüne imza attı.

Rektörümüz Karamustafa, uygulama ve proje odaklı üniversite misyonu ile kurulduğu günden bu yana önemli mesafe kat eden Kayseri Üniversitesi’nin, sadece ülke içerisinde değil dış ülkelerde ve özellikle Türk Dünyası ve Akraba topluklarında öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, tecrübe aktarımı, ortak proje, ihtiyaç duyulan alanlarda uzaktan eğitim işbirliği, Türk Dünyası ve Akraba toplulukları ile kültürel ilişkilerin artırılmasına yönelik çalışmalar, üniversitelerin sosyal imkanlarından ortak faydalanma gibi bir çok konuda işbirliği yaptıklarını belirtti.

İmzalanan bu işbirliklerinden hem üniversitelerinin hem de öğrencilerin büyük ölçüde fayda sağladığını kaydeden Rektörümüz Karamustafa, Azerbaycan Avrasya Üniversitesi ve Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi rektörlerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti ve imzalanan protokollerin taraflara hayırlı olmasını diledi.

Rektörümüz Karamustafa, Yükseköğretim Kurulu’nun koordinasyonunda Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi ve Ege Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 9-10 Haziran 2022 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek ve Orta Asya ve Türk Dünyası’na yönelik işbirliği çalışmalarının ele alınacağı Türkiye-Özbekistan Eğitim Forumu’na da katılacak.
Toplam 309 görüntüleme
Tarih: 08/06/2022
A+ A-