Anadolu Üniversiteler Birliği tarafından düzenlenen, TÜBİTAK başta olmak üzere iş dünyasının yoğun ilgisi ve desteği ile 1. AR-GE Proje Pazarı Yozgat Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 

Üniversitemizin de 34 projeyle katıldığı 1. AR-GE Proje Pazarında 2 projemiz mansiyon ödülüne layık görüldü.

Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Belediye Başkan Vekili Ali Açıkgöz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, TÜBİTAK Başkan Vekili Ahmet Yozgatlıgil, Anadolu Üniversiteler Birliği Dönem Başkanı ve Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve çok sayıda öğretim elemanı ve öğrenci ile iş dünyasından ve ilgili kurum-kuruluşlardan çok sayıda davetli katıldı. 

Proje geliştiricilerinin fikir alışverişine ortam hazırlamak, AR-GE projelerine dair finansal ve teknolojik işbirliklerine zemin oluşturmak, üniversite, özel sektör temsilcileri ve bağımsız araştırmacıların bir araya gelmelerini sağlamak, üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek ve bölge insanını bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen 1. AR-GE Proje Pazarında 354 proje görücüye çıktı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, stant ve proje poster alanını gezerek üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencilerimizin projeleri hakkında bilgiler aldı; özellikle üniversitemiz önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri ile öğretim elemanlarımızın gerek münferit olarak hazırladıkları gerekse üniversitemiz dışındaki ve içindeki işbirlikleri ile ortaklıkları sonucunda hazırladıkları nitelikli projelerle 1. AR-GE Proje Pazarı’na yoğun ilgi gösterilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. 

Çeşitli oturumlarla iki gün süren Anadolu Üniversiteler Birliği 1. AR-GE Proje  Pazarı etkinlikleri ödül töreniyle son buldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 1. AR-GE Proje Pazarına proje sunan tüm öğretim elemanlarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Toplam 585 görüntüleme
Tarih: 21/05/2022
A+ A-