Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın daveti üzerine, 22 Şubat 2021 Pazartesi günü Kastamonu Gençlik Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen “Turizmde Yeni Trendler” panelinde moderatörlük ile beraber turizmin geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu bir sunum yaptı. 

Kastamonu programı esnasında Rektörümüz, Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu makamlarında ziyaret etti. 

Ziyaretler esnasında üniversitemiz hakkında bilgiler veren Rektörümüz Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’nin ülkemizin mesleki ve teknik yükseköğretimdeki yeri ve önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Diğer taraftan ülkemiz turizmine yönelik istişarelerde bulunulan ziyaretlerin eğitim özelinde de, Kastamonu Üniversitesi ile muhtemel işbirlikleri konusunda Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile de bir görüşme yapıldı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, çalıştay kapsamında düzenlenen “Turizmde Yeni Trendler” panelinde ise pandemi öncesi ve sonrası gidişata göre olası işbirliklerine değindi. Bu bağlamda turizmi 6T bileşeni ve bu bileşenlerin entegrasyonu kapsamında değerlendiren Rektörümüz, turizm, tarım, tabiat, tıp, tasarım, teknoloji ve tasarım bileşeni ile bu bileşenlerin entegrasyonuna bağlı olarak değerlendirdi. 

Rektörümüz, özellikle “paylaşım ekonomisi” çerçevesinde turizmdeki gelişmelerin neler olabileceği ve bu çerçevedeki muhtemel fırsatların da neler olabileceği konusunda değerlendirmeler yaptı.
Toplam 140 görüntüleme
Tarih: 23/02/2021
A+ A-