Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği iş birliğinde ve Japonya Hükümeti mali desteğiyle hayata geçirilen "COVID-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi" kapsamında ORAN Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen “Turizm Sektörü TR72 Bölgesi Odak Grup Toplantısına katıldı.

Zoom programı üzerinden online gerçekleştirilen toplantıya, ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ile Ajans uzmanları, AHİLER Kalkınma Ajansından uzman, Kayseri, Nevşehir ve Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürleri, akademisyenler, turizmle ilgili sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, toplantıda yaptığı konuşmada, dünya genelinde yaşanan Covid-19 pandemisinin turizm sektörüne olan etkilerine değindi.

Pandemi nedeniyle turizmde yaşanan mevcut sıkıntıların pandemi sonrası için fırsata çevrilebileceğini belirten Rektörümüz Karamustafa, bunun için tüm yönetsel fonksiyonlar çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğine işaret etti.

Rektörümüz Karamustafa, “Covid-19 pandemisinde en çok etkilenen sektörlerin başında turizmin geldiği bir gerçek. Pandemiyle yaşamayı öğrenir ve işletmelerde tedbirleri buna göre alır ve ayrıca planlamamızı buna göre yaparsak, pandeminin olumsuz etkilerini aşıp geleceğe dair fırsat oluşturmuş oluruz” dedi.
Toplam 253 görüntüleme
Tarih: 23/12/2020
A+ A-