Üniversitemiz ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı. 

Rektörlük Senato Salonu’nda düzenlenen imza törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Derviş Boztosun ve Prof. Dr. Semra Aksoylu, Genel Sekreterimiz Mehmet Akkuş, Rektör Danışmanımız ve Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Karahan ile Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Benli ve Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO yöneticileri katıldı.

İmza töreninde yapılan konuşmalarda Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, uygulama ve proje odaklı Kayseri Üniversitesi’nin, öğrencilerine en iyi şekilde verdikleri teorik eğitimin yanında başta staj uygulamaları olmak üzere iş dünyası ile diyalog ve işbirliği içinde sahadaki uygulamalara ilişkin öğrencilerinin nitelikli şekilde yetişmelerine katkılar oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

İmzalanan protokolle öğrencilere sağlanan uygulama imkânları için KASKİ Genel Müdürüne teşekkür eden Rektör Karamustafa, sahada doğrudan uygulamaya yönelik sektörle bu tip işbirliklerinin süreceğini söyledi.

KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir de Rektörümüze ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti ve kurum olarak özellikle üniversite öğrencilerine eğitim gördükleri alanlarda en iyi şekilde yetişmeleri için gereken desteği verdiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile KASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir, Mustafa Çıkrıkçıoğlu MYO ile Meslek Yüksekokulu’nun ilgili bölümlerinde öğrenim gören ikinci sınıf öğrencilerinin yarı veya tam zamanlı olarak haftanın belirli günlerinde KASKİ birimlerinde uygulamalı eğitim almalarına ilişkin hazırlanan işbirliği protokolüne imza attılar.

Kayseri Üniversitesi ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile üniversite öğrencilerinin proje veya uygulama odaklı olarak KASKİ bünyesinde teorik bilgilerinin pratiğe dönüştürülmesi ve kamu bilincinin kazandırılması suretiyle nitelikli insan gücü yetiştirmenin amaçlandığı protokolden öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılından itibaren faydalanabilecekler.

 
Toplam 362 görüntüleme
Tarih: 24/08/2020
A+ A-